For 2011 Michigan High School Wrestling State Tournament ? Results & Brackets and many other topics visit HSWrestling.net

Division 1:103 ? Mitch Rogaliner (Bedford) 112 ? Justin Oliver (Davison) 119 ? Freddie Rodriguez (Grand Ledge) 125 ? Alex Calandrino (Howell) 130 ? Terry Turner (Davison) 135 ? Alec Mooradian (Detroit CC) 140 ? Brian Gibbs (Bedford) 145 ? Matt Frisch (Oxford) 152 ? Andrew Garcia (Detroit CC) 160 ? Ben Ralston (Oxford) 171 ? Matt Vandermeer (Clarkston) 189 ? Anthony Abro (Canton 215 ? Chris Nash (Roseville) 285 ? Ben Poirer (Canton)

Division 2:

103 ? Zac Hall (St Johns) 112 ? Jacob Schmitt (St johns) 119 ? Conor Youtsey (Mason) 125 ? Esteban Gonzales (Holly) 130 ? Jeff Jenkins (Tecumseh) 135 ? Taylor Simaz (Allegan) 140 ? Gabe Morse (Lowell) 145 ? Andrew Morse (Lowell) 152 ? Jordan Wohlfert (St Johns) 160 ? Taylor Massa (St Johns) 171 ? Jordan Thomas (Greenville) 189 ? Gabe Dean (Lowell) 215 ? Adam Coon (Fowlerville) 285 ? Quean Smith (Highland Park)

Division 3:

103 ? Zack Cooper (Chippewa Hills) 112 ? Stephen Ireland (Richmond) 119 ? Todd Melick (Lk Fenton) 125 ? Joey White (Dundee) 130 ? Joe Rendina (Dundee) 135 ? Zac Corcoran (Lk Fenton) 140 ? Chris Rau (Dundee) 145 ? Justin Melick (Lk Fenton) 152 ? Roger Wildmo (Durand) 160 ? Connor Branchau (Lk Fenton) 171 ? Drew Morris (Lk Fenton) 189 ? Justin Heiserman (Dundee) 215 ? Drake Renas (Big Rapids) 285 ? Trevor Timmereck (Birch Run)

Division 4:

103 ? Brock Thumm (Watervliet) 112 ? Luke Bell (Decatur) 119 ? Ryan Abrigo (Manchester) 125 ? Brandon Fifield (Leslie) 130 ? Jordan Bosma (Hesperia) 135 ? Camden McCaskey (Hudson) 140 ? Kyle Fletcher (Addison) 145 ? Joel Varney (Hudson) 152 ? Lelund Weatherspoon (Napolean) 160 ? Devan Marry (Hudson) 171 ? Austin Severn (New Lothrop) 189 ? Matt Smith (Hudson) 215 ? Art Bunce (Dansville) 285 ? Cody Wolever (Hesperia)


Division 1:103 ? Mitch Rogaliner (Bedford) 112 ? Justin Oliver (Davison) 119 ? Freddie Rodriguez (Grand Ledge) 125 ? Alex Calandrino (Howell) 130 ? Terry Turner (Davison) 135 ? Alec Mooradian (Detroit CC) 140 ? Brian Gibbs (Bedford) 145 ? Matt Frisch (Oxford) 152 ? Andrew Garcia (Detroit CC) 160 ? Ben Ralston (Oxford) 171 ? Kevin Beazley (Detroit CC) 189 ? Anthony Abro (Canton) 215 ? Prescott Line (Oxford) 285 ? Adam Bennett (Romeo)

Division 2:

103 ? Zac Hall (St Johns) 112 ? Jacob Schmitt (St Johns) 119 ? Conor Youtsey (Mason) 125 ? Brant Schafer (St Johns) 130 ? Sam Hanau (Lakeshore) 135 ? Taylor Simaz (Allegan) 140 ? Gabe Morse (Lowell) 145 ? Andrew Morse (Lowell) 152 ? Jordan Wohlfert (St Johns) 160 ? Taylor Massa (St Johns) 171 ? Jordan Thomas (Greenville) 189 ? Gabe Dean (Lowell) 215 ? Adam Coon (Fowlerville) 285 ? Quean Smith (Highland Park)

Division 3:

103 ? Zac Cooper (Chippewa Hills) 112 ? Stephen Ireland (Richmond) 119 ? Bryan Reatini (Allendale) 125 ? Joey White (Dundee) 130 ? Joe Rendina (Dundee) 135 ? Zac Corcoran (Lake Fenton) 140 ? Chris Rau (Dundee) 145 ? Justin Melick (Lake Fenton) 152 ? Roger Wildmo (Durand) 160 ? Connor Branchaue (Lake Fenton) 171 ? Jared Groenveld (Allendale) 189 ? Justin Heiserman (Dundee) 215 ? Drake Renas (Big Rapids) 285 ? John Marogen (Dundee)

Division 4:

103 ? Kenneth Dittenber (Carson City Crystal) 112 Jacob Perrin (New Lothrop) 119 Ryan Abrigo (Manchester) 125 Brandon Fifield (Leslie) 130 Jordan Bosma (Hesperia) 135 Jarrud Ellicott (Kent City) 140 Kyle Fletcher (Addison) 145 Lee Siersema (Hesperia) 152 Lelund Weatherspoon (Napolean) 160 Devan Marry (Hudson) 171 Austin Severn (New Lothrop) 189 Matt Smith (Hudson) 215 Arthur Bunce (Dansville) 285 Cody Wolever (Hesperia)


Division 1:103 ? Ben Griffin (Canton) 112 ? Justin Oliver (Davison) 119 ? Freddie Rodriguez (Grand Ledge) 125 ? Alex Calendrino (Howell) 130 ? Terry Turner (Davison) 135 ? Alec Mooradian (Detroit CC) 140 ? Brian Gibbs (Bedford) 145 ? Matt Frisch (Oxford) 152 ? John Julien (Hartland) 160 ? Ben Ralston (Oxford) 171 ? Matt Vandermeer (Clarkston) 189 ? Anthony Abro (Canton) 215 ? Prescott Line (Oxford) 285 ? Adam Bennett (Romeo)

Division 2:

103 ? Zac Hall (St Johns) 112 ? Jacob Schmitt (St Johns) 119 ? Conor Youtsey (Mason) 125 ? Esteban Gonzalez (Holly) 130 ? Nick Trimble (Sparta) 135 ? Taylor Simaz (Allegan) 140 ? Gabe Morse (Lowell) 145 ? Andrew Morse (Lowell) 152 ? Jordan Wohlfert (St Johns) 160 ? Taylor Massa (St Johns) 171 ? Jordan Thomas (Greenville) 189 ? Gabe Dean (Lowell) 215 ? Adam Coon (Fowlerville) 285 ? Quean Smith (Highland Park)

Division 3:

103 ? Zack Cooper (Chippewa Hills) 112 ? Devane Dodgens (Chipppewa Hills) 119 ? Todd Melick (Lk Fenton) 125 ? Buddy Poyner (Lk Fenton) 130 ? Joe Rendina (Dundee) 135 ? Zac Corcoran (Lk Fenton) 140 ? Chris Rau (Dundee) 145 ? Justin Melick (Lk Fenton) 152 ? Roger Wildmo (Durand) 160 ? Connor Branchaue (Lk Fenton) 171 ? Jared Greonveld (Allendale) 189 ? Justin Heiserman (Dundee) 215 ? Drake Renas (Big Rapids) 285 ? Terry Timmereck (Birch Run)

Division 4:

103 ? Brock Thumm (Watervliet) 112 ? Cole Weaver (Hudson) 119 ? Ryan Abrigo (Manchester) 125 ? Brandon Fifield (Leslie) 130 ? Jordan Bosma (Hesperia) 135 ? Chad Decker (Grass Lake) 140 ? Kyle Fletcher (Addison) 145 ? Joel Varney (Hudson) 152 ? Lelund Weatherspoon (Napolean) 160 ? Devan Marry (Hudson) 171 ? Austin Severn (New Lothrop) 189 ? Matt Smith (Hudson) 215 ? Art Bunce (Dansville) 285 ? Zach Rieger (Hudson)


Division 1:103 ? Mitch Rogaliner, Bedford 112 ? Justin Oliver, Davison 119 ? Freddie Rodriguez, Grand Ledge 125 ? Ken Bade, DCC 130 ? Terry Turner, Davison 135 ? Alec Mooradian, DCC 140 ? Brian Gibbs, Bedford 145 ? Matt Frisch, Oxford 152 ? John Julien, Hartland 160 ? Ben Ralston, Oxford 171 ? Matt Vandermeer, Clarkston 189 ? Austin Pickering, PH Northern 215 ? Chris Nash, Roseville 285 ? Adam Bennett, Romeo

Division 2:

103 ? Zac Hall, St. Johns 112 ? Jacob Schmitt, St. Johns 119 ? Connor Youtsey, Mason 125 ? Brant Schafer, St. Johns 130 ? Nick Trimble, Sparta 135 ? Taylor Simaz, Allegan 140 ? Gabe Morse, Lowell 145 ? Andrew Morse, Lowell 152 ? Jordan Wohlfert, St. Johns 160 ? Taylor Massa, St. Johns 171 ? Jordan Thomas, Greenville 189 ? Gabe Dean, Lowell 215 ? Adam Coon, Fowlerville 285 ? Quean Smith, Highland Park

Division 3:

103 ? Zack Cooper, Chippewa Hills 112 ? Stephen Ireland, Richmond 119 ? Todd Melick, Lake Fenton 125 ? Joey White, Dundee 130 ? Joe Rendina, Dundee 135 ? Zach Corcoran, Lake Fenton 140 ? Justin Russo, Richmond 145 ? Justin Melick, Lake Fenton 152 ? Roger Wildmo, Durand 160 ? Connor Brancheau, Lake Fenton 171 ? Gage Hutchison, Buchanan 189 ? Justin Heiserman, Dundee 215 ? Trevor Atwell, Montrose 285 ? Trevor Timmreck, Birch Run

Division 4:

103 ? Kenneth Dittenber, Carson City 112 ? Jacob Perrin, New Lothrop 119 ? Matt Mata, Marlette 125 ? Brandon Fifield, Leslie 130 ? Jordan Bosma, Hesperia 135 ? Clayton Simons, New Lothrop 140 ? Kyle Fletcher, Addison 145 ? Lee Siersema, Hesperia 152 ? Lelund Weatherspoon, Napoleon 160 ? Devan Marry, Hudson 171 ? Austin Severn, New Lothrop 189 ? Matt Smith, Hudson 215 ? Arthur Bunce, Dansville 285 ? Dylan Neff, Manchester