Page 23 of 24 FirstFirst ... 132021222324 LastLast
Results 199 to 207 of 211

Thread: World Championships Fantasy Draft Order

  1. #199
    Olympic Champ kr1963's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Clearwater, Florida, United States
    Posts
    7,028

    Default Re: World Championships Fantasy Draft Order

    Round 1
    1. JudoWrestler: Besik Kudukhov (Russia) 60
    2. Jensen: Saori Yoshida (Japan) female55
    3. Dirty: Cael Sanderson (USA) 84
    4. Vais: Mijain Lopez (Cuba) GR120
    5. Herkey: Jake Varner (USA) 96
    6. Snackem: Jordan Burroughs (USA) 74
    7. KR: Khetag Gazyumov (Azerbaijan) 96
    8. Arm Spin: Denis Tsargush (Russia) 74
    9. Zapp: Bilyal Makhov (Russia) 120
    10. Gold: Kaori Icho (Japan) female63

    7 FS 1 GR 2 F

    Round 2
    1. Gold: Hamid Sourian (Iran) GR55
    2. Zapp: Victor Lebedev (Russia) 55
    3. Arm Spin: Artur Taymazov (Uzbekistan) 120
    4. KR: Zaurbek Sokhiev (Uzbekistan) 84
    5. Snackem: Sushil Kumar (India) 66
    6. Herkey: Kyong Il Yang (North Korea)55
    7. Vais: Stanka Zlateva (Bulgaria) female72
    8. Dirty: Elena Pirozhkova (USA) female63
    9. Jensen: Jabrail Hasanov (Azerbaijan) 66
    10. JudoWrestler: Adam Batirov (Russia) 66


    7/14 FS 1/2 GR 2/4 F

    Round 3
    1. JudoWrestler: Khadzhimurat Gatsalov (Russia) 96

    2. Jensen: Sadegh Goudarzi (Iran) 74
    3. Dirty: Roman Amoyan (Armenia) GR55
    4. Vais: Hasan Aliyev (Azerbaijan) GR60
    5. Herkey: Vasyl Fedoryshyn (Ukraine) 60
    6. Snackem: Vladimir Khinchegashvili (Georgia) 55

    7. KR Dlagnev USA 120 bronze medalist
    8. Arm Spin Martine Dugrenier (Canada) female67
    9. Zapp Amir Aliakbari Iran GR96
    10. Gold Hitomi Sakamoto (Japan) female48

    5/19 FS 3/5 GR 2/6 F

    Round 4
    1. Gold: Selcuk Cebi (Turkey) GR74
    2. Zapp Clarissa Chun USA female48
    3. Arm Spin Ambako Vachadze (Russia) GR66
    4. KR Medhi Taghavi Iran 66
    5. Snackem: Taimuraz Tigiev (Kazakhstan)96
    6. Herkey: Ramazan Shahin (Turkey) 66
    7. Vais: Hristo Marinov (Bulgaria) GR84
    8. Dirty: Khasan Baroev (Russia) GR120
    9. Jensen: Ibragim Aldatov (Ukraine) 84
    10. JudoWrestler: Ali Reza Goudarzi (Iran) 84


    5/24 FS 4/9 GR 1/7 F

    Round 5
    1. JudoWrestler: Bekhan Mankiev (Russia) GR55
    2. Jensen: Zalimkhan Huseynov (Azerbaijan) 60
    3. Dirty: Tamas Lorincz (Hungary) 66

    4. Vais: Zhora Vardanyan (Armenia) GR66
    5. Herkey: Sharif Sharifov (Azerbaijan) 84

    6. Snackem; Sahit Prizreni (Albania) 60
    7. KR: Rovshan Bayramov (Azerbaijan) GR55
    8. Arm Spin: Dilshod Mansurov (Uzbekistan) 55
    9. Zapp: Harry Lester (USA) GR66
    10. Gold: Pablo Shorey Hernandez (Cuba) GR84


    5/29 FS 5/14 GR 0/7 F

    Round 6
    1. Gold: Riza Kayaalp (Turkey) GR120
    2. Zapp: Dremiel Byers (USA) GR120

    3. Arm Spin: George Gogshelidze (Georgia) 96
    4. KR: Battsetseg Soronzonbold (Mongolia) female 59
    5. Snackem: Albert Saritov (Russia) 84
    6. Herkey: Kiril Terziev (Bulgaria) 74

    7. Vais: Spenser Mango (USA) GR55
    8. Dirty: Jimmy Lidberg (Sweden) GR96
    9. Jensen: Alan Khugaev (Russia) GR84

    10. JudoWrestler: Farshad Alizadeh (Iran) GR74

    3/32 FS 6/20 GR 1/8 F

    Round 7
    1. JudoWrestler: Jomeh Akhlaghi (Iran) GR84
    2. Jensen: Frank Chamizo (Cuba) 55
    3. Dirty: Peter Basci (Hungary) GR74
    4. Vais: Tsimafei Dzeinichenka (Belarus) GR96

    5. Herkey: Ivan Ivanov (Bulgaria) GR120
    6. Snackem: Mihaly Deak-Bardos (Hungary) GR120

    7. KR: Lian Zhang (China) female 59
    8. Arm Spin: Jung Ji-Hyun (South Korea) GR60
    9. Zapp: Reza Yazdani (Iran) 96

    10. Gold: Vitali Rahimov (Azerbaijan) GR66


    2/34 FS 7/27 GR 1/9 F

    Round 8
    1. Gold: Rustan Totrov (Russia) GR96
    2. Zapp: Nenad Zugaj (Croatia) GR84
    3. Arm Spin: Carol Hyunh (Canada) female48
    4. KR Yavor Yanakiev (Bulgaria) GR74
    5. Snackem Adeline Grey USA femnale67
    6. Herkey Helen Maroulis USA female55
    7. Vais Arsen Julfalakyan Armenia GR74
    8. Dirty: Joe Betterman (USA) GR60
    9. Jensen: Valadi Masoumi Fardin (Iran) 120

    10. JudoWrestler Saeid Morad Abdvali (Iran)GR66

    1/35 FS 6/33 GR 3/12 F

    Round 9
    1. JudoWrestler Bashir Babajanzadeh. (Iran) GR120
    2. Jensen: Serhat Balci (Turkey) 96
    3. Dirty: Aleksandar Maksimovic (Serbia) GR60
    4. Vais: Nick Simmons (USA) 55
    5. Herkey: Reece Humphrey (USA) 60
    6. Snackem: Teyon Ware (USA) 66

    7. KR: Kostyantyn Balitskyy (UKRAINE) GR60
    8. Arm Spin: Kyoto Hamagutchi (Japan) female72
    9. Zapp: Kenichi Yumoto (Japan) 60
    10. Gold: Omid Noroozi (Iran) GR60

    5/40 FS 4/37 GR 1/13 F

    Round 10
    1. Gold: Mikhail Ganev (Bulgaria) 84
    2. Zapp: Justin Ruiz (USA) GR96
    3. Arm Spin: Nazmi Avluca (Turkey) GR84
    4. KR: Revaz Lashkhi (Georgia) GR60
    5. Snackem: Jake Fisher (USA) GR66
    6. Herkey: Chaney Haight (USA) GR84
    7. Vais: Oleksandra Kohut (Ukraine) female48
    8. Dirty: Davor Stefanek (Serbia) GR60
    9. Jensen: Makhmud Magomedov (Azerbaijan) 60
    10. JudoWrestler: Sun Yanan (China) female51

    2/42 FS 6/43 GR 2/15 F
    Last edited by kr1963; 09-12-2011 at 06:06 PM.

  2. #200
    Olympic Champ kr1963's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Clearwater, Florida, United States
    Posts
    7,028

    Default Re: World Championships Fantasy Draft Order


    FREESTYLE

    55 kg (45 competitors)
    1st-Zapp2: Victor Lebedev (Russia) 55, defending world champ, bronze
    17th-Herkey2: Kyong Il Yang (North Korea)55 world champ
    7th-Snackem3: Vladimir Khinchegashvili (Georgia) 55
    23rd-Arm Spin5: Dilshod Mansurov (Uzbekistan) 55, 2x world champ, bronze
    12th-Jensen7: Frank Chamizo (Cuba) 55, world bronze
    5th-Vais9: Nick Simmons (USA) 55
    15th- Jensen10-Makhmud Magomedov (Azerbaijan)
    2 VELIKOV Radoslav Marinov
    3 NIYAZBEKOV Daulet
    3 RAHIMI Hassan
    5 JABURYAN Mihran
    8 YUMOTO Shinichi
    9 MAKENALIEV Nurlan
    10 NARANBAATAR Bayaraa

    60 kg (47 competitors)
    1st-JudoWrestler1-Kudukhov (Russia) 3x world champ, 2x medallist
    15th-Herkey3: Vasyl Fedoryshyn (Ukraine) 60 3x medallist
    8th-Jensen5: Zalimkhan Huseynov (Azerbaijan) 60, 2x world medallist
    28th-Snackem5; Sahit Prizreni (Albania) 60, world bronze
    9th-Herkey9: Reece Humphrey (USA) 60
    3rd-Zapp9: Kenichi Yumoto (Japan) 60
    2 GOMEZ MATOS FRANKLIN
    3 ZHUMAGAZYYEV Dauren
    5 PAIS Didier
    5 ZARKUA Malkhaz
    7 VALDES TOBIER Alejandro Enrique
    10 GADZHIEV Rizvan

    66 kg (46 competitors)
    14th-Snackem2: Sushil Kumar (India) 66, (defending world champ, olympic bronze)
    3rd-Jensen2: Jabrail Hasanov (Azerbaijan) 66, (world bronze)
    5th-JudoWrestler2: Adam Batirov (Russia) 66 (Yarygin champ)
    1st-KR4: Medhi Taghavi (Iran) 66 (World Champ)
    20th-Herkey4: Ramazan Shahin (Turkey) 66 (world, Olympic champ)
    24th-Dirty5: Tamas Lorincz (Hungary) 66 DNW (replaced by Gergely Woller)
    30th-Snackem9: Teyon Ware (USA) 66
    2nd-Yonemitsu, Japan (world bronze)
    9th-Stadnik, Ukraine (olympic silver, world bronze)
    3 LOPEZ AZCUY Livan
    5 BAZAN Leonid Anatolievich
    7 INNOKENTEV Innokenti
    8 KACENAK Jakub
    10 GOTISAN Vladimir

    74 kg (45 competitors)
    1st-Snackem1: Jordan Burroughs (USA) 74
    11th-Arm Spin1: Denis Tsargush (Russia) 74, 2x defending champ
    2nd-Jensen3: Sadegh Goudarzi (Iran) 74, 2x medallist
    7th-Zapp3-Soslan Tigiev (Uzbekistan)
    DNW (replaced by Rashid KURBANOV)
    15th-Herkey6: Kiril Terziev (Bulgaria) 74
    Chamasurlaev (Azerbayjan) 2x medallist
    Gabor (Hungary) bronze medallist
    3 ALIYEV Ashraf
    3 KHUTSISHVILI Davit
    5 ROBERTTY MORENO Ricardo
    5 SHAPIYEV Abdulkhakim
    8 GAIDAROV Murad
    9 ZHANG Chongyao
    10 SHYYKA Andriy

    84 kg (45 competitors)
    5th-Dirty1-Sanderson, USA (Olympic champ, world silver)
    21st-KR2: Zaurbek Sokhiev (Uzbekistan) 84 (World Champ, 3x Medalist)
    7th-JudoWrestler4: Ali Reza Goudarzi (Iran) 84
    2nd-Jensen4: Ibragim Aldatov (Ukraine) 84 (world champ, 2x medalist)
    1st-Herkey5: Sharif Sharifov (Azerbaijan) 84
    3rd-Snackem6: Albert Saritov (Russia) 84
    13th-Gold10: Mikhail Ganev (Bulgaria) 84 defending world champ
    3 MARSAGISHVILI Dato
    5 ZVIRBULIS Armands
    8 MATSUMOTO Shinya
    9 DOLLY Alexander William
    10 BAIDUASHOV Yermek

    96 kg (41 competitors)
    3rd-Herkey1: Jake Varner (USA) 96
    20th-KR1: Khetag Gazyumov (Azerbaijan) 96, defending champ, 3x medallist, FILA wrestler of the year
    11th-JudoWrestler3: Khadzhimurat Gatsalov (Russia) 96 5x world/Olympic champ

    5th-Snackem4: Taimuraz Tigiev (Kazakhstan) 96, Olympic silver
    25th-Arm Spin6: George Gogshelidze (Georgia) 96
    1st-Zapp7: Reza Yazdani (Iran) 96
    2nd-Jensen9: Serhat Balci (Turkey) 96
    3 SHEIKHAU Ruslan
    5 BOLTIC Sinivie
    7 ISKANDARI Rustam
    8 KISS Gergely Sandor
    9 JALOVIAR Jozef
    10 KURBANOV Kurban

    120 kg
    2nd-Zapp1: Bilyal Makhov (Russia) 120 3x world champ
    8th-Arm Spin2: Artur Taymazov (Uzbekistan) 120, 4x world/Olympic champ, 4x medalist
    5th-KR3: Dlagnev (USA) bronze medallist 120
    18th-Jensen8: Valadi Masoumi Fardin (Iran) 120
    9th-Arzoumandis (Greece) 2x bronze
    Shemarov (Belarus)
    Berinadze (Georgia)
    1 SHEMAROV Alexei THE ONE NO ONE GOT
    3 MAGOMEDOV Jamaladdin
    3 MODZMANASHVILI Davit
    5 JARGALSAIKHAN Chuluunbat
    7 CAKIROGLU Fatih
    10 BARO Fatjon
    Last edited by kr1963; 09-26-2011 at 01:32 AM.

  3. #201
    Olympic Champ kr1963's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Clearwater, Florida, United States
    Posts
    7,028

    Default Re: World Championships Fantasy Draft Order

    GR
    55 (37 competitors)
    22nd-Gold2: Hamid Sourian (Iran) GR55-DNW (replacement: mohsen hossein HAJI POUR)
    9th-Dirty3: Roman Amoyan (Armenia) GR55
    3rd-JudoWrestler5: Bekhan Mankiev (Russia) GR55
    1st-KR5: Rovshan Bayramov (Azerbaijan) GR55

    27th-Vais6: Spenser Mango (USA) GR55
    2 Elbek Tazhyiev (Belarus)
    3 Shujin Li (China)
    5 P?ter Modos (Hungary)
    5 Won Chol Yun (North Korea)
    7 Gyu-Jin Choi (South Korea)
    8 Kohei Hasegawa (Japan
    10 Vyugar Ragymov (Ukraine)

    60 (42 competitors)
    7th-Vais3: Hasan Aliyev (Azerbaijan) GR60
    5th-Arm Spin7: Jung Ji-Hyun (South Korea) GR60
    35th-Dirty8: Joe Betterman (USA) GR60
    27th-KR9: Kostyantyn Balitskyy (Ukraine) GR60
    1st-Gold9: Omid Noroozi (Iran) GR60
    16th-KR10: Revaz Lashkhi (Georgia) GR60
    12th-Dirty10: Davor Stefanek (Serbia) GR60
    2 KEBISPAYEV Almat
    3 KURAMAGOMEDOV Zaur
    3 ANGELOV Ivo Serafimov
    5 LIENDO Luis Ygnacio
    8 JUHARYAN Vahan
    9 SOKOL Tonimir
    10 LOPEZ SALCERO Manuel Alejandro

    66 (52 competitors)
    37th-Arm Spin4: Ambako Vachadze (Russia) GR66
    32nd-Vais5: Armen Vardanyan (Ukraine) GR66
    5th-Zapp5: Harry Lester (USA) GR66

    15th-Gold7: Vitali Rahimov (Azerbaijan) GR66
    1st-JudoWrestler8: Saeid Morad Abdvali (Iran)GR66
    33rd-Dirty9: Aleksandar Maksimovic (Serbia) GR66
    2 Manuchar Tskhadaia (Georgia)
    3 Hyeon-Woo Kim (Korea)
    3 Pedro Isaac Mulens (Cuba)
    5 Frank Stabler (Germany)
    7 Tam?s Lorincz (Hungary)
    8 Kanatbek Begaliev (Kyrgyzstan)
    9 Yuji Okamoto (Japan)
    10 Pan Zheng (China)

    74 (47 competitors)
    2nd-Gold4: Selcuk Cebi (Turkey) GR74
    9th-JudoWrestler6: Farshad Alizadeh (Iran) GR74
    8th-Dirty7: Peter Basci (Hungary) GR74
    21st-
    KR8: Yavor Yanakiev (Bulgaria) GR74-DNW
    (replaced by Iliyan Todorov GEORGIEV)
    3rd-Vais8: Arsen Julfalakyan Armenia GR74
    20th- Snackem10: Jake Fisher (USA) GR74-DNW
    (replaced by Andrew Bisek)
    1 VLASOV Roman not picked
    3 ZUGAJ Neven
    5 ROSENGREN Robert Patrik
    5 DILMUKHAMEDOV Askhat
    7 KUHAR Jure
    10 PUSCASU Ionel


    84 (47 competitors)
    29th-Vais4: Hristo Marinov (Bulgaria) GR84
    18th-Gold5: Pablo Shorey Hernandez (Cuba) GR84
    5th-Jensen6: Alan Khugaev (Russia) GR84
    26th-JudoWrestler7: Jomeh Akhlaghi (Iran) GR84
    7th-Zapp8: Nenad Zugaj (Croatia) GR84
    3rd-Arm Spin10: Nazmi Avluca (Turkey) GR84
    26th-Herkey10: Chaney Haight (USA) GR84
    1 SELIMAU Alim not picked
    2 JANIKOWSKI Damian
    3 HIETANIEMI Rami Antero
    5 TAHMASEBI Saman Ahman
    8 MINGUZZI Andrea
    9 LEE Se-Yeol
    10 MIHALIK Marian

    96 (44 competitors)
    2nd-Dirty6: Jimmy Lidberg (Sweden) GR96
    5th-Vais7: Tsimafei Dzeinichenka (Belarus) GR96
    3rd-Gold8: Rustan Totrov (Russia) GR96
    20th-Zapp10: Justin Ruiz (USA) GR96
    1 Elis Guri (Bulgaria) not picked
    3 Cenk Idem (Turkey)
    5 Mohammed Abdelfatah (Egypt)
    7 Artur Aleksanyan (Armenia)
    8 Mirko Englich (Germany)
    9 Alin Alexuc-Ciurariu (Romania)
    10 Shalva Gadabadze (Azerbaijan)

    120 (39 Competitors)
    2nd-Vais1- Mijain Lopez (Cuba) GR120
    10th-Dirty4: Khasan Baroev (Russia) GR120-DNW (replaced by ALEKSANDR ANUCHIN)
    1st-Gold6: Riza Kayaalp (Turkey) GR120
    24th-Zapp6: Dremiel Byers (USA) GR120
    8th-Herkey7: Ivan Ivanov (Bulgaria) GR120
    5th-Snackem7: Mihaly Deak-Bardos (Hungary) GR120
    3rd-JudoWrestler9: Bashir Babajanzadeh. (Iran) GR120
    3 TINALIYEV Nurmakhan
    5 BANAK Lukasz
    7 KOUTSIOUMPAS Xenofon
    9 PATRIKEEV Yuri

    Three of 7 GR champs not picked.
    Last edited by kr1963; 09-26-2011 at 01:18 AM.

  4. #202
    Olympic Champ kr1963's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Clearwater, Florida, United States
    Posts
    7,028

    Default Re: World Championships Fantasy Draft Order

    Women
    48 (40 competitors)
    1st-Gold3: Hitomi Sakamoto (Japan) female48
    7th-Zapp4: Clarissa Chun USA female48
    5th-Arm Spin8: Carol Hyunh (Canada) female48
    11th-Vais10: Oleksandra Kohut (Ukraine) female48

    2 STADNYK Mariya
    3 ZHAO Shasha
    3 ESHIMOVA TURTBAYEVA Zhuldyz
    5 CASTILLO HIDALGO Carolina
    8 SAMKOVA Tatyana
    9 CARIPA CASTILLO Mayelis Yesenia
    10 SAMBOU Isabelle

    51 (23 competitors)
    8th-JudoWrestler10: Sun Yanan (China) female51
    1 RAKHMANOVA Zamira not picked
    2 DAVAASUKH Otgontsetseg
    3 BAGOMEDOVA Patimat
    3 MACDONALD BONDY Jessica Anne Marie
    5 NEHA Rathi
    5 SHIDOCHI Mareka
    7 HAN Kum Ok
    9 ENGELHARDT DEMMEL Alexandra
    10I VANOVA YAHORAVA Maryia

    55 (41 competitors)
    1st-Jensen2-Saori Yoshida (Japan) female55
    5th-Herkey8: Helen Maroulis USA female55

    2 VERBEEK Tonya Lynn
    3 LAZAREVA Tetyana
    3 NERELL Ida-Theres
    5 GUROVA Mariya
    7 RATKEVICH Yuliya
    8 GEETA Geeta
    9 KRAWCZYK Katarzyna
    10 VALENCIA ESCOTO Alma Jane

    59 (21 competitors)
    5th-KR6: Battsetseg Soronzonbold (Mongolia) female59 DNW
    (replaced by Dorj NARMANDAKH)
    12th
    -KR7: Lian Zhang (China) female59 DNW (Replaced by Chen Yang)
    1VASYLENKO Ganna not picked
    2MATTSSON Sofia Magdalena
    3SAITO Takako
    3AHMADLI Sona
    5GERHART Amanda Joy
    7MIKHALKOVA Nadzeya
    8VESCAN Adeline
    9ZHOLOBOVA Valeria
    10PIETRZYK Agata

    63
    (21 competitors)
    1st-Gold1: Kaori Icho (Japan) female63
    5th-Dirty2: Elena Pirozhkova (USA) female63

    2 SASTIN Marianna
    3 OCHIRBAT Nasanburmaa
    3 JING Ruixue
    5 KIM Ran Mi
    7 OSTAPCHUK Yuliya
    8 MAIERHOFER Stephanie
    9 PRIETO BOKHASHVILI Audrey Laurence
    10 SPOUSTOVA Michala

    67 (14 competitors)
    7th-Arm Spin3: Martine Dugrenier (Canada) female67
    3rd-Snackem8: Adeline Grey USA female67
    1 XI Luozhuoma not picked
    2 BANZRAGCH Oyunsuren
    3 INOUE Yoshiko
    5 MAKHYNIA Alina
    5 ORSKAYA Burcu
    8 TSYRKEVICH Iryna
    9 SEMENTSOVA Nadya
    10 KUKSINA Natalia Vitalevna


    72 (21 competitors)
    1st-Vais2: Stanka Zlateva (Bulgaria) female72
    3rd-Arm Spin9: Kyoto Hamagutchi (Japan) female72

    2 BUKINA Ekaterina
    3 MARZALIUK Vasilisa
    5 MANYUROVA Guzel
    5 ALI Annabel Laure
    7 ERLANDSEN Maja Gunvor
    8 MAE Epp
    9 VESCAN Cinthya Vanessa
    10 DA SILVA FERREIRA Aline

    Three of the 7 Female FS champs NOT picked.
    Last edited by kr1963; 09-26-2011 at 01:24 AM.

  5. #203
    Olympic Champ kr1963's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Clearwater, Florida, United States
    Posts
    7,028

    Default Re: World Championships Fantasy Draft Order

    Completely UN-official standings (based on average placing)
    DAY ONE
    (Number of wrestlers having competed)/Place(s)
    GR-55, 66, 96

    1) KR (1) 55-1st
    2) JudoWrestler (2) 55-3rd, 66-1st
    3) Gold (3) 55-22nd, 66-15th, 96-3rd
    4) Zapp (2) 66-5th, 96-20th
    5) Dirty (3) 55-9th, 66-33rd, 96-2nd
    6) Vais (3) 55-27th, 66-32nd, 96-5th
    7) Arm Spin (1) 66-37th
    8) Jensen (0)
    8) Herkey (0)
    8) Snackem (0)

    DAY TWO
    (Number of wrestlers having competed)/Place(s)
    GR-55, 60, 66, 84, 96, 120

    1) JudoWrestler (4) 55-3rd, 66-1st, 84-26th, 120-3rd
    2) Jensen (1) 5th
    2) Snackem (1) 5th
    4) Gold (6) 55-22nd, 60-1st, 66-15th, 84-18th, 96-3rd, 120-1st
    5) Zapp (4) 66-5th, 84-7th, 96-20th, 120-24th
    6) KR (3) 55-1st, 60-27th, 60-16th
    7) Arm Spin (3) 60-5th, 66-37th, 84-3rd
    8) Dirty (6) 55-9th, 60-35th, 60-12th, 66-33rd, 96-2nd, 120-10th
    9) Vais (6) 55-27th, 60-7th, 66-32nd, 84-29th, 96-5th, 120-2nd
    9) Herkey (2) 84-26th, 120-8th

    DAY THREE
    (Number of wrestlers having competed)/Place(s)
    GR-55, 60, 66, 74, 84, 96, 120 FE-48, 51

    1) Jensen (1) GR84-5th 5.0
    2) Gold (8) GR55-22nd, GR60-1st, GR66-15th, GR74-2nd, GR84-18th, GR96-3rd, GR120-1st, FE48-1st 7.875
    3) JudoWrestler (6) GR55-3rd, GR66-1st, GR74-9th, GR84-26th, GR120-3rd, FE51-8th 8.3
    4) Arm Spin (4) GR60-5th, GR66-37th, GR84-3rd, FE48-5th 12.5
    5) Snackem (2) GR74-20th, GR120-5th 12.5
    6) Zapp (5) GR66-5th, GR84-7th, GR96-20th, GR120-24th, FE48-7th 12.6
    7) Vais (8) GR55-27th, GR60-7th, GR66-32nd, GR74-3rd, GR84-29th, GR96-5th, GR120-2nd, FE48-11th 14.5
    8) Dirty (7) GR55-9th, GR60-35th, GR60-12th, GR66-33rd, GR74-8th, GR96-2nd, GR120-10th 15.57
    9) KR (4) GR55-1st, GR60-27th, GR60-16th. GR74-21st 16.25
    10) Herkey (2) GR84-26th, GR120-8th 17.0

    DAY FOUR
    (Number of wrestlers having competed)/Place(s)
    GR-55, 60, 66, 74, 84, 96, 120 FE-48, 51, 55, 59, 63

    1) Jensen (2) GR84-5th FE55-1st 3.0
    2) Gold (9) GR55-22nd, GR60-1st, GR66-15th, GR74-2nd, GR84-18th, GR96-3rd, GR120-1st, FE48-1st FE63-1st 7.11
    3) JudoWrestler (6) GR55-3rd, GR66-1st, GR74-9th, GR84-26th, GR120-3rd, FE51-8th 8.3
    4) Arm Spin (4) GR60-5th, GR66-37th, GR84-3rd, FE48-5th 12.5
    5) Snackem (2) GR74-20th, GR120-5th 12.5
    6) Zapp (5) GR66-5th, GR84-7th, GR96-20th, GR120-24th, FE48-7th 12.6
    7) Herkey (3) GR84-26th, GR120-8th FE55-5th 13.0
    8) KR (6) GR55-1st, GR60-27th, GR60-16th. GR74-21st FE59-5th, FE59-12th, 13.66
    9) Dirty (8) GR55-9th, GR60-35th, GR60-12th, GR66-33rd, GR74-8th, GR96-2nd, GR120-10th FE63-5th 14.25
    10) Vais (8) GR55-27th, GR60-7th, GR66-32nd, GR74-3rd, GR84-29th, GR96-5th, GR120-2nd, FE48-11th 14.5

    DAY FIVE
    (Number of wrestlers having competed)/Place(s)
    GR-55, 60, 66, 74, 84, 96, 120 FE-48, 51, 55, 59, 63, 67, 72, FS-55

    1) Gold (9) GR55-22nd, GR60-1st, GR66-15th, GR74-2nd, GR84-18th, GR96-3rd, GR120-1st, FE48-1st FE63-1st 7.11
    2) Jensen (4) GR84-5th FE55-1st FS55-12thFS55-15th 8.25
    3) JudoWrestler (6) GR55-3rd, GR66-1st, GR74-9th, GR84-26th, GR120-3rd, FE51-8th 8.3
    4) Snackem (4) GR74-20th, GR120-5th FE67-3rdFS55-7th 8.75
    5) Zapp (6) GR66-5th, GR84-7th, GR96-20th, GR120-24th, FE48-7th FS55-1st10.66
    6) Arm Spin (7) GR60-5th, GR66-37th, GR84-3rd, FE48-5th FE67-7thFE72-3rdFS55-23rd 11.86
    7) Vais (10) GR55-27th, GR60-7th, GR66-32nd, GR74-3rd, GR84-29th, GR96-5th, GR120-2nd, FE48-11th FE-72-1st FS55-5th, 13.0
    8) KR (6) GR55-1st, GR60-27th, GR60-16th. GR74-21st FE59-5th, FE59-12th, 13.66
    9) Herkey (4) GR84-26th, GR120-8th FE55-5th FS55-17th 14.0
    10) Dirty (8) GR55-9th, GR60-35th, GR60-12th, GR66-33rd, GR74-8th, GR96-2nd, GR120-10th FE63-5th 14.25

    DAY SIX
    (Number of wrestlers having competed)/Place(s)
    GR-55, 60, 66, 74, 84, 96, 120 FE-48, 51, 55, 59, 63, 67, 72, FS-55, 60, 84, 96

    1) Jensen (7) GR84-5th FE55-1st FS55-12thFS55-15th FS60-8thFS84-2ndFS96-2nd 6.43
    2) JudoWrestler (9) GR55-3rd, GR66-1st, GR74-9th, GR84-26th, GR120-3rd, FE51-8th FS60-1st FS84-7th FS96-11th 7.66
    3) Gold (10) GR55-22nd, GR60-1st, GR66-15th, GR74-2nd, GR84-18th, GR96-3rd, GR120-1st, FE48-1st FE63-1st FS84-13th 7.7
    4) Zapp (8) GR66-5th, GR84-7th, GR96-20th, GR120-24th, FE48-7th FS55-1stFS60-3rdFS96-1st8.5
    5) Snackem (7) GR74-20th, GR120-5th FE67-3rdFS55-7thFS60-28thFS84-3rdFS96-5th 10.14
    6) Herkey (8) GR84-26th, GR120-8th FE55-5th FS55-17th, FS60-15th, FS60-9thFS84-1stFS96-3rd 10.5
    7) Vais (10) GR55-27th, GR60-7th, GR66-32nd, GR74-3rd, GR84-29th, GR96-5th, GR120-2nd, FE48-11th FE-72-1st FS55-5th, 13.0
    8) Dirty (9) GR55-9th, GR60-35th, GR60-12th, GR66-33rd, GR74-8th, GR96-2nd, GR120-10th FE63-5th FS84-5th 13.22
    9) Arm Spin (8) GR60-5th, GR66-37th, GR84-3rd, FE48-5th FE67-7thFE72-3rdFS55-23rdFS96-25th 13.5
    10) KR (8) GR55-1st, GR60-27th, GR60-16th. GR74-21st FE59-5th, FE59-12th, FS84-21stFS96-20th 15.38

    DAY SEVEN
    (Number of wrestlers having competed)(top 10 finishes)(Champs)(replacements)/Place(s)(top 10 = red)
    GR-55, 60, 66, 74, 84, 96, 120 FE-48, 51, 55, 59, 63, 67, 72, FS-55, 60, 66. 74. 84, 96, 120

    1) Jensen (10)(7)(1)
    GR84-5th FE55-1st FS55-12thFS55-15th FS60-8thFS84-2ndFS96-2nd FS66-3rdFS74-2ndFS120-18th 6.8

    2) JudoWrestler (10)(8)(2)
    GR55-3rd, GR66-1st, GR74-9th, GR84-26th, GR120-3rd, FE51-8th FS60-1st FS84-7th FS96-11thFS66-5th 7.4

    3) Gold (10)(6)(4) 1 replacement
    GR55-22nd, GR60-1st, GR66-15th, GR74-2nd, GR84-18th, GR96-3rd, GR120-1st, FE48-1st FE63-1st FS84-13th 7.7

    3) Zapp (10)(8)(2) 1 replacement
    GR66-5th, GR84-7th, GR96-20th, GR120-24th, FE48-7th FS55-1stFS60-3rdFS74-7th, FS96-1stFS120-2nd 7.7

    5) Snackem (10)(6)(1) 1 replacement
    GR74-20th, GR120-5th FE67-3rdFS55-7thFS60-28thFS84-3rdFS96-5thFS66-14th FS66-30thFS74-1st 11.6

    6) Herkey (10)(5)(1)
    GR84-26th, GR120-8th FE55-5th FS55-17th, FS60-15th, FS60-9thFS84-1stFS96-3rd FS66-20th FS74-15th 11.9

    9) Arm Spin (10)(5)(0)
    GR60-5th, GR66-37th, GR84-3rd, FE48-5th FE67-7thFE72-3rdFS55-23rdFS96-25thFS74-11thFS120-8th 12.7

    7) KR (10)(4)(2) 3 replacements
    GR55-1st, GR60-27th, GR60-16th. GR74-21st FE59-5th, FE59-12th, FS84-21st FS96-20th FS66-1st fs120-5TH 12.9

    8) Vais (10)(6)(1)
    GR55-27th, GR60-7th, GR66-32nd, GR74-3rd, GR84-29th, GR96-5th, GR120-2nd, FE48-11th FE-72-1st FS55-5th, 13.0

    10) Dirty (10)(6)(0) 2 replacements
    GR55-9th, GR60-35th, GR60-12th, GR66-33rd, GR74-8th, GR96-2nd, GR120-10th FE63-5th FS84-5th FS66-24th 14.3
    Last edited by kr1963; 09-26-2011 at 01:29 AM.

  6. #204
    Administrator Gold's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Cambridge, OH
    Posts
    5,188

    Default Re: World Championships Fantasy Draft Order

    I'd like a clarification that one of my guys DNW. It's ridiculous when politics get in the way of fantasy sports.


  7. #205
    Super Moderator Zapp Brannigan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Staten Island, NY
    Posts
    8,269

    Default Re: World Championships Fantasy Draft Order

    Aliakbari isn't on my team. Soslan Tigiev is in his place.
    Jacob Schlottke---Gone too soon, and the world is a little less bright because of it. RIP, brother.

    One, two, Evans is coming for you...

  8. #206
    Olympic Champ kr1963's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Clearwater, Florida, United States
    Posts
    7,028

    Default Re: World Championships Fantasy Draft Order

    Quote Originally Posted by Zapp Brannigan View Post
    Aliakbari isn't on my team. Soslan Tigiev is in his place.
    He is NOT on the Uzbekistan roster for the competition. Shouldn't you have gotten the Iranian GR96 back up or the Uzbekistan 74 kg back up?

  9. #207

    Default Re: World Championships Fantasy Draft Order

    Are we still doing points for wins in championships and repechage?

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •